25/11/2012

Klasa E


Tematem zajęć z 17.11.2012 był plan dnia. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z tym tematem i świetnie potrafiły opisać swój dzień.  Opis kaźdego ucznia był bardzo bogaty w szczegóły z wybranego dnia i niepowtarzalny. Uczniowie używali rozbudowywanego słownictwa. Następnie bardzo szybko poradzili sobie z ułożeniem w poprawnej kolejności przykładowego listu (w formie puzli) do kolegi z opisem dnia.
Zadaniem domowym było napisać list do kolegi/koleżanki opisując swój tydzień.  Po tak dobrych pracach opisujących jeden dzień mam nadzieję, że prace domowe będą również na wysokim poziomie:)

 24.11.2012 - Na dzisiejszych zajęciach zadaniem uczniów było przetłumaczyć tekst z języka angielskiego na polski dotyczący ostatniej lekcji (planu dnia). Jak można było zauważyć nie sprawiło to większego problemu uczniom. Na drugiej części zajęć dzieci z uwagą czytały fragmenty książki
"Akademia Pana Kleksa" oraz układały pytania na które kolega obok musiał odpowiedzieć. Ta część okazała się już trudniejszym zadaniem.No comments: